Naše skúsenosti sú takéto!

Relaxačné centrum Čutkovo a Koliba u dobrého pastiera

Aktualizácia článku: 5. December 2012 o 11:51

6

Kto môže stavať v rozpore s platným územným plánom mesta rekreačné centrum na pozemkoch mesta, odpredávaných mestom bez zákonnej verejnej súťaže, predpísanej pre prevod nezastavaných pozemkov, bez vyňatia z pôdneho fondu na celú plochu??

Doklady:

Ako môžete prísť ku takmer 5-tisícovému mestskému pozemku?

Začína to verejnou súťažou zo dňa 26. 10. 2004, o ktorej nie sú dostupné žiadne zverejnené rukolapné informácie, že sa takáto verejná súťaž vôbec udiala. Na základe toho bolo prijaté mestským zastupiteľstvom uznesenie č. 272/2004 bod 8, zo dňa 18. 11. 2004 (originál), podľa ktorého sa odsúhlasil predaj na pozemky o výmere 1316 m² v Čutkovskej doline, pre Antona Brigana – SANDRA. Ale potom uznesením č. 546/2006 bod 14, zo dňa 22. 06. 2006 (originál) bolo toto prvé, pôvodné uznesenie z roku 2004  d o p l n e n é  o  ďalšieho kupujúceho – Patrika Habu, ale aj o ďalší kus pozemku o výmere 4800 m² (mapa, list vlastníctva). Ale ani slovo o tom, že tento doplnený kus pozemku (4800 m²) bol predmetom verejnej súťaže. Pretože je to nezastavaný pozemok, určený pre výstavbu. A taký pozemok, podľa Zásad hospodárenia mesta, (schválených všeobecne záväzným nariadením mesta) musí prejsť pred schválením predaja mestským zastupiteľstvom verejnou súťažou. Ako je možné, že naši volení zástupcovia toto odsúhlasili?

A teraz je zaujímavý, nasledovný ťah mesta. Bolo prijaté ďalšie uznesenie č. 579/2006 v časti II bod 13, zo dňa 25. 10. 2006 (originál), ktorým sa ruší pôvodné uznesenie č. 272/2004 zo dňa 18. 11. 2004 (originál), na základe ktorého zostal v hre len predtým doplnený kupujúci Patrik Habo a doplnený kus pozemku o výmere 4800 m², aj keď tento kus pozemku nebol predmetom verejnej súťaže. Je celkom možné, že jeho „účasť“ vo verejnej súťaži mu malo zabezpečiť sústavné opakovanie znenia pôvodného uznesenia z roku 2004.

Potom naši volení zástupcovia schválili dňa 11. 02. 2009 štvrté uznesenie o tomto pozemku a to č. 362/2009 bod 15 (originál), podľa ktorého ten istý kus pozemku bol odsúhlasený na priamy predaj, ale inému kupujúcemu a to Liptovskej stavebnej spoločnosti s.r.o., pretože to už bol zastavaný Kolibou u dobrého pastiera. Akosi zvláštne sa zmenili 1.) parcelné čísla toho istého kusu pozemku (4800 m²), potom aj 2.) stavebníci (z Antona Brigana – SANDRA, Patrika Habu na Liptovskú stavebnú spoločnosť) a dokonca aj 3.) stavba, teda jej pomenovanie. Prosto, ako komu a kedy pasuje. A úplným domiešaním tohto guláša je prijatie uznesenia č. 441/2009 bod 13, zo dňa 24. 06. 2009 (originál), keď sa pomenilo všetko, čo sa len dalo. A to tak, že z pôvodného kupujúceho, ktorý bol už raz „vymazaný“ z uznesení o predaji, teraz sa urobil spoluvlastník polovičného podielu. Účelom je vraj majetkovo právne vysporiadanie zastavaného pozemku (rozumej Kolibou) a okolitého pozemku (rozumej o výmere 3 515 m²). Avšak z hľadiska ochrany poľnohospodárskej pôdy bolo vydané len stanovisko k zámeru na poľnohospodárskej pôde, ktoré postačuje v hraniciach zastavaného územia obce, ale iba ak nejde o plochu väčšiu ako 1 000 m². Takže je vyňatie z pôdneho fondu na 3 515 m² ?? Veď to by stálo stavebníkov takmer 2 milióny korún, čiže bezmála 66 tisíc EUR. Takto to je zadarmo.

Myslíte, že aj vy takto môžete získať stavebný pozemok? Myslíte, že tento postup sa dá pochopiť? Kto takéto ťahy môže zariadiť na mestskom úrade? Primátor? Zástupca primátora? Poslanci? Kto dobuduje relaxačné centrum v časti Čutkovej doliny, ktoré bolo pôvodne v samotnom ochrannom pásme CHKO Veľká Fatra? Už ako deti tam chodili dnešní päťdesiatnici so svojimi rodičmi na podnikový guláš a pamätajú posledné parkovisko bývalého BZVIL, pri ktorom bola taká tabuľa, s vyznačením chráneného územia.

Ktože to podpísal petíciu na záchranu Čutkovej doliny? Prírodu treba ochraňovať, to áno. Ale nejde viacej o biznis niekoho z mesta? Už teraz aktéri naznačujú, že treba financie, peniaze, peneži, love….na tabule a náučný chodník (citujeme) budeme potrebovať aj pomocnú ruku mesta či podnikateľských subjektov, ktoré v doline majú svoje prevádzky. Bez toho to nepôjde.

Tak, podnikatelia, hádam začnite zbierku !

Komentáre (6)

Neopravnena pomoc statu, brusel

v tomto meste si každý robí, čo chce…skromný názor..občanov RK to vôbec nezaujíma, každý len frfle, keď sa niečo dozvie, ale to je asi tak všetko…sorry, až na pár ľudí, ktorí sa neboja…čutkovo, hrabovo, kalvária, euro sem, euro tam, však ľudia zaplatia..likvidácia teplárne, však dajme radšej mondi, načo je nám vlastné, keď nám potom pribijú cenu…kto bude vinný…tí, čo sa nechali uplatiť, kdeže, však načo máme vyrábať vlastné teplo (vo vlastných, funkčných prietoroch), keď ho môžeme kupovať od mondi (tým myslím odpadovú paru, ktorá ide do luftu…pre občanov od mondi za cca 700, alebo tak nejak) super nie? šport v meste, jasné basket, butbal..kaniac filma…aj to len vďaka nenávratným pôžičkám, však treba podporovať….houby hrajú, ale dajme im športovcom….priemerné platy??? ha, ha kto by športoval za 500Euro….no nebuďme smiešni, však mesto dá, bude aspon 1500. (to nehovorím o tréneroch…až sa bojím pomyslieť) a toto ľudí vôbec neserie…..však čo, že sa zvýšia dane…keď treba zaplatíme….vlkolínec..no comment..nenažratí vlkolínčania…príspevky na uhlie, zadara autobusy…či čo im to tam chodí, kopec úľav…a furt zle…len sa tam vadia a závidia si aj nos medzi očami. Zastupiteľstvo? nemožné prehlasovať normálnu vec…Kdháci sa dohodnú a ostatní si ani neškrnú…preto sa vedeniu mesta tak darí presadzovať svoje záujmy…
No je to celé na nič, idem sa odsťahovať….

hustý príspevok, keby malo viac ludí na slovensku svoj vlastný názor, určite by to mali tý zlodeji z bilboardov v kravatách tažšie. Príde čas.

Černová je dost nepríjemná bradavica /cudzopasník/krorá z praktického /volebné hlasy/ dôvodu prirástla k Ružomberku.
A vyzerá to tak že v budúcnosti ešte lepšie prirastie, výstavbou domova dôchodcov/volebné hlasy/. Je to na zaplakanie ako a kolko finančných prostriedkov sa potajomky investuje. Hambil som sa a velmi, pri návšteve našich obchodných partnerov, ked sme prichádzali na Vlkolínec, ktorý na moje prekvapenie poznali z cestopvatelských príručiek, aby som bol objektívny všetky slovenské pamiatky zapísane do medzinárodného dedičstva UNESCO, /pre tých optimistickejších, neboli to slovenské priručky ak nejaké existujú aj tak netuším ako by sa k nim dostali/ katastrofa, katastrofa,katastrofa……. . nebudem to opisovať ten kto tade prechadzal vie. Miesto ktoré pritiahne asi najviac zahraničných turistov do Ružomberka, križovatka a autobusova zástavka vyzerá lepšie na konci Komjatnej pri smetisku, služby žiadne , na malú a asi aj na velkú do prírody, opravte ma ak sa mílym. Dreveničky sú pekne a to je asi všetkko.
A ževraj mesto turizmu, ha, ha, ha
Tý senilný debilkovia z mestkého zastupitelstva asi necestuju moc do zahraničia, ak ano, tak len do Jablonky na trh. Každý racionálne mysliaci človek by do niečoho takého investoval a mohol by to byť další , a určite nezanedbatelný, zdroj príjmov do mestkej pokladne. UNESCO propaguje v zahraničí pamiatky, určite efektívnejšie, a pre mesto výhodne bez námahy, bezplatne. Ale u nás je všetko naopak, Pan L. a biely kôň Pán H. investujú “bohvie odkial sa zobrali peniaze” do čutkovskej doliny, kam nikto nikdy chodiť nebude, sorry hubáry, černovci/ tý to maju povinné/, a maminky s kočíkmy z klačna, lebo na černovskú stranu je menší kopec ako do mesta. HALO JE TU NIEKTO NORMALNY? ALEBO SOM BOL JA POSLEDNY KTORY ODISIEL,

Človek nevie či má plakať, či sa smiať. Nik neočakáva od akejkoľvek formy štátneho vedenia, že budú 100% čestní. Ale mať tam bandu arogantných diletantov je tragédia. Naozaj si zaslúžime takúto “vládu”?

TAK TAKTO TO NAOZAJ CELE JE, HM .